Maksutõusud annavad lihatööstuse langusele hoogu. “On mõned hakkamasaajad ja palju rohkem kaotajaid”
Olukord lihaturul saadab vastandlikke sõnumeid, sest on mõned hakkamasaajad ja palju rohkem kaotajaid, kirjeldab Nõo Lihatööstuse tegevjuht Ragnar Loova olukorda lihatööstuses.
Eesti lihasektori müügitulu langes esimesel poolaastal üle kuue protsendi ja mahuindeks kukkus 2,2% võrreldes eelmise aasta sama ajaga. Käibemaksu ja füüsilise isiku tulumaksu tõstmine vähendab järgnevatel aastatel omakorda veel tarbimist, prognoosib Nõo Lihatööstus.
Tootmisettevõtted seisavad silmitsi üha keerukamate nõudmistega: tellimuste tähtajad lühenevad, kvaliteedistandardid karmistuvad ja kuluefektiivsuse vajadus kasvab. Globaalsed tarneahelad ja digitaliseerimine sunnivad otsima viise, kuidas tagada sujuv tootmine ja andmepõhine juhtimine.