Kaheksateist aastat tagasi kiirlaenuäri püsti pannud, hiljem isiklikku pankrotti varisenud ettevõtja Toomas Allikas on pööranud oma elus uue peatüki. Äri, mis kasseeris hiigelintresse ning teenis tulu inimeste pisaratelt, on jäänud selja taha.

- Greenfuli sorteerimiskeskuse juht Kalle Grents (vasakul) ning Greenfuli asutaja ja materjali looja Toomas Allikas. Neid mõlemaid ühendab kirg jäätmete vastu. Kui Greenfuli tehast hakatakse ehitama, siis peab ka Eesti tekstiilijäätmemajandus arenema.
- Foto: Liis Treimann
Asemele on tulnud ambitsioon päästa Eesti ja ehk isegi maailm räigest tekstiilireostusest, mida näeb suisa kosmosestki. Allika ettevõte Greenful tahab hakata Sillamäel tootma tekstiilijäätmetest ehitusmaterjale, kirjutab Äripäev.
Greenful väärindab tekstiilijäätmed ehitusmaterjaliks. Täpsemalt hakkab Sillamäe sadamas olema kaks erinevat tehast ja ettevõtet, mis hakkavad tootma Greenfuli paneele ja SIP-paneele. Tehaste kõrval on ka sorteerimiskeskus.
Midagi niisugust on Saksamaal katsetehases juba tehtud. Allika plaani järgi võiks Euroopasse kerkida vähemalt 35 tehast.
Loe megatehase plaanist pikemalt
Äripäevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.