Kohus: elektrituruseaduse tagatisnõuded on vastuolus põhiseadusega
Tallinna Halduskohus tunnistas energiaettevõtte Evecon kasuks tehtud otsusega Eleringi nõutava tagatise elektrivõrguga liitumisel lühikese üleminekutähtajaga põhiseaduse vastaseks ning jättis vastava seadusemuudatuse sätte kohaldamata.
Prantsuse taustaga investeerimisfond Mirova koostöös kohaliku arendusettevõttega Evecon investeerib kokku 72 miljonit eurot, et ehitada Eestisse kolm uut päikeseelektrijaama.
Energeetikaparkide arendaja Evecon ja Prantsuse energiafirma Corsica Sole rajavad Mandri-Euroopa suurima akupargikompleksi, mis suudab ära laadida seitse miljonit telefoni.
Tootmisettevõtetes otsitakse üha enam lahendusi, mis aitaksid vähendada käsitööd, muuta protsesse stabiilsemaks ja parandada töötajate ergonoomikat. Üks võimalus selleks on vaakumtehnoloogia, mida kasutatakse järjest laiemalt nii robotiseeritud tootmisliinidel, pakendamises kui ka materjalikäsitluses.