CERNi tuntuim ettevõtmine on elementaarosakeste kiirendi. Foto: Unsplash
CERNi täisliikmelisus avab meie ettevõtjatele võimalusi maailma tipptasemel teaduskoostööks, põhjendab valitsus otsust. CERNi eesmärk on tagada riikide koostöö alusteaduslike tuumauuringute vallas.
Eesti insenerid võitsid Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN) hanke, et luua maailma suurima osakestefüüsika labori hiigeltunnelites liikuvad platvormid, millega päästemeeskonnad saavad kiiresti jõuda parandama ohutusplokkide ja seadmete liigutamise taristut.
Kaheksa Eesti ettevõtet osalevad sel nädalal Euroopa Tuumauuringute Organisatsioonis (CERN) Baltic Industry Days seminaril. Neile tutvustatakse koostöövõimalusi ning iga ettevõtte jaoks toimuvad eraldi kohtumised CERNi tehniliste osakondadega, kes on vastavate ettevõtete võimekusest huvitatud.
Saue vallas Laagris on valminud rahvusvahelise toiduainetööstuse Solina uus 15 000 ruutmeetrine tootmiskompleks. Selleks, et tehase logistika oleks sujuv, kiire ning turvaline, tegi Forus koostöös ettevõttega GoSwift nutika turvalahenduse. Lisaks hoolitseb Forus kogu territooriumi turvalisuse ja nõrkvoolusüsteemide hoolduse eest.