• 20.05.24, 15:23

VKG plastitöötlemise tehast saab rahastada õiglase ülemineku fondist

Rahandusministeerium sai Euroopa Komisjonilt põhimõttelise nõusoleku Viru Keemia Grupp´i plastipürolüüsi projekti toetamiseks õiglase ülemineku fondi rahadest. Tegu on pretsedenti loova otsusega, mis sillutab teed ringmajanduslike tehnoloogiate edasiseks arendamiseks ja toetamiseks Eestis.
Kunagine Nitroferti tehas, kuhu VKG rajab plastjäätmete töötlemise tehase.
  • Kunagine Nitroferti tehas, kuhu VKG rajab plastjäätmete töötlemise tehase. Foto: Indrek Susi
„Eestis on vaja nutikaid ja kõrge lisandväärtustega tootmisi, mis taaskasutaks targalt juba loodud ressurssi. Euroopa Komisjonilt saadud roheline tuli ei tulnud kergelt ning seda enam on hea meel, et riigi ja ettevõtjate ühine pingutus kandis vilja,“ ütles rahandusminister Mart Võrklaev.

Seotud lood

Uudised
  • 20.06.23, 07:44
VKG plaanib Ida-Virumaale kahte uut tehast
Viru Keemia Grupp investeerib kahte uude tehasesse. 2026. aastal on plaanis avada plastjäätmete ümbertöötlemise tehas ja 2027. aastal peaks alustama tööd puitmaterjali kasutav biotoodete tehas. Investeeringud ulatuvad üle miljardi euro.
Uudised
  • 19.06.23, 08:21
VKG valis välja miljarditehase asukoha
Viru Keemia Grupp valis välja asukoha oma biotoodete tootmiskompleksile, mille jaoks on planeeritud investeeringuid ligikaudu miljardi euro eest.
  • ST
Sisuturundus
  • 18.03.25, 17:50
5 tööriietega seotud müüti, mille uskumine on tööstustele kulukas
Tööriided on tööstusettevõtetes lahutamatu osa professionaalsest tööohutusvarustusest. Seetõttu kasutavad paljud Eesti tuntud ja ka väiksemad tööstusettevõtted Lindströmi tööriiete täisteenust, mis tagab töötajatele piisavas koguses riideid, nende professionaalse hoolduse ja tööriiete elutsükli lõpus ka nende ümbertöötlemise või taaskasutamise.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele