Euroopa Komisjoni ettevalmistatav 12. sanktsioonide pakett Venemaa suhtes on tekitanud Euroopa alumiiniumiturul vastuolusid – alumiiniumi tarbijad on vastu Venemaa alumiiniumtraadi sanktsioneerimisele, tootjad nõuavad kavandatust karmimaid meetmeid.

- Alumiinium on ülioluline tooraine energeetikas.
- Foto: Pixabay
Venemaa nafta- ja gaasimüügi varju on jäänud üks oluline tooraine, mille importi Venemaalt on Euroopa Liit vähe piiranud – alumiinium ja sellest valmistatud tooted, näiteks traat, torud, foolium jne on jõudnud piiranguteta Euroopa Liidu turule. Ettevalmistatav, 12. sanktsioonide pakett peaks ka selles osas olukorda muutma, keelustades just traadi, torude ja fooliumi impordi. Varasemalt on juba keelatud paksema alumiiniumpleki import.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi paljud Venemaa kaubad on Euroopa Liidus ja USAs langenud sanktsioonide alla, on sellest kõrvale jäänud metallid. Maailma suuruselt teise alumiiniumitootja metalliga kaubeldakse endiselt vabalt Londoni metallibörsil ning Venemaa tootja RUSAL teenib jätkuvalt metalli müügist miljardeid.
Kuigi Venemaa puitpelletid langesid Euroopa Liidu sanktsioonide alla, otsivad sealsed pelletitootjad võimalusi neist mööda pääseda. Nii püütakse pelleteid muuta põllumajandussaadusteks.
Euroopa Komisjon algatas ametliku juurdluse, kuna mitmeid Euroopa vineeriimportijaid kahtlustatakse Venemaale kehtestatud sanktsioonide rikkumises.
igus kui tuntud masinaehituslike komponentide tarnija on jõudsalt edasi arendanud võimekust robotlahenduste osas. Lineaarrobotite puhul pakutakse reeglina standardlahendusi, milleks on käigupikkused mõõtudes 2000 x 2000 x 1000 mm. Kuid siis esitas huvitava väljakutse ettevõte Metaprint, kes vajas rätsepalahendust tööalaga 4700 x 2600 x 900 mm.