SUUR KÜSITLUS: elektroonikatööstust mõjutab enim geopoliitiline majandusolukord

Eesti elektroonikatööstuste juhtide hinnangul on lähema kuue kuu väljavaated vaoshoitult optimistlikud, selgub Äripäeva Infopanga läbiviidud küsitlusest.
Elektroonikatööstust mõjutab enim olukord maailmaturul.
  • Elektroonikatööstust mõjutab enim olukord maailmaturul.
  • Foto: Incap
Äripäeva Infopank küsitles elektroonikatööstuse aastaraporti jaoks 32 juhti, kes vastasid oma ettevõtte lähema kuue kuu väljavaateid puudutavatele küsimustele. Kuna sektor sõltub olulisel määral eksportturgudest, mõjutab ka Eesti ettevõtete käekäiku eelkõige maailmamajanduse olukord. Samas on elektroonikatööstuse üldine hinnang olukorrale mõnevõrra optimistlikum kui teistes tööstusharudes.

Seotud lood

Uudised
  • 20.10.23, 12:28
Arno Kolk: elektroonikatööstuses on selleks korraks buum läbi
Selleks korraks on sektori jaoks buum läbi, olukord normaliseerunud ja müügimehed peavad taas leidma uusi kliente ja turge, kirjutab Eesti Elektroonikatööstuse Liidu juht Arno Kolk värskes Äripäeva infopanga elektroonikatööstuse aastaraportis.
Saated
  • 10.10.23, 12:43
Eesti eksportijate huvi India vastu järjest kasvab
India on muutumas Eesti jaoks aina olulisemaks partneriks näiteks masinate, elektroonika ja teenuste ekspordis, rääkis Eesti saatkonna asejuht Delhis Margus Solnson.
Uudised
  • 24.07.23, 09:01
Saaremaa tööstur: IT kõrged palgad pole midagi müstilist, tasub vaadata insenerihariduse poole
IT-sektoriga samaväärset töötasu pakub ka inseneeria, ütleb Saaremaa elektroonikatööstuse Ouman Estonia juht Erik Keerberg. Tööstus ja inseneeria vajavad riiklikku plaani ning kitsa matemaatika õpetamine tuleks lõpetada, lisab ta.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 14:27
Kuidas säilitada tootmisettevõtte energiajulgeolek heitlikes turutingimustes
Tootmisettevõtte jaoks ei ole aur eesmärk omaette. Oluline on, et tootmine toimiks plaanipäraselt, kulud püsiksid kontrolli all ja tehniline lahendus ei seoks ettevõtet liigselt ühe kütuse või tarnesuunaga. Viimaste aastate energiakriisid ja hinnatõusud on näidanud, kui kiiresti võib seni sobiv lahendus muutuda liiga kalliks, jäigaks või lihtsalt liiga riskantseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele