MKM-i majanduse ja innovatsiooni asekantsleriks saab Sandra Särav
Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo allkirjastas käskkirja, millega asub Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) majanduse ja innovatsiooni asekantslerina ametisse Sandra Särav.
Majanduse ja innovatsiooni asekantslerina asub ametisse Sandra Särav.
Foto: Arno Mikkor
Seoses struktuurimuudatustega ühildati senised ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna asekantsleri ning majandusarengu asekantsleri ametikohad ning uuele kohale viidi läbi avalik konkurss. Särav alustab uuel positsioonil 1. novembrist, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
Päikeseenergia tootmise hoogsa lisandumise tulemusena on energiaturul tekkinud olukord, kus päikesepaisteliste ilmadega langevad elektrihinnad sageli nullilähedaseks või lausa negatiivseks. Seetõttu on viimastel aastatel päikeseparkide investeeringute tasuvus oluliselt vähenenud. See valmistab enim probleeme päikeseparkidele, mille kõrval puudub tarbimine või salvestuslahendus.