Heinekeni Venemaalt lahkumise hind on 300 miljonit eurot
Maailma üks suurimaid õlletootjaid, Hollandi kontsern Heineken viis lõpule oma lahkumise Venemaalt ja müüs seal asuvad varad ühe euro eest kohalikule Arnest Groupile.
Heinekeni teatel lähevad uuele omanikule üle kõik Venemaal olevad varad, sealhulgas seitse õlletehast. Uus omanik jätkab ka vähemalt kolm aastat töösuhet seniste 1800 töötajaga. Samuti lõpetatakse poole aasta jooksul õlle tootmine Heinekenile kuuluva Amsteli kaubamärgi all. Ostuoptsiooni Venemaale naasmiseks Heinekenil ei ole.
Hollandi õlletööstus Heineken lahkub Venemaa äridest, kuigi oli algselt plaaninud seal peatada vaid uued investeeringud ja sealse ekspordi, vahendab Reuters.
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.