Swedbanki korraldatud tööstuseuuringu põhjal usuvad ettevõtete juhid, et tänavu käive, toodangumaht ja kasumlikkus keskmiselt langevad. Investeeringutega jätkatakse ning töötajate palk eesootaval aastal kasvab.

- Swedbanki uuringus osales 257 ettevõtet.
- Foto: Andras Kralla
Värskelt valminud uuringu järgi ootab tööstussektor möödunud aastatest stabiilsemaid olusid, sest tarneahelad on uuesti tööle saadud, kuid keerulisemat olukorda majanduses, mida iseloomustab sektori keskmise käibe langus 0,5%, tootmismahu langus 0,7% ja kasumlikkuse langus sektori keskmisena 12,4%. Kasumlikkuse langust prognoosib iga kolmas Eesti tööstusettevõte ning kõige pessimistlikumalt hindavad olukorda puidu- ja ehitusmaterjalide tööstuse ettevõtted.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Swedbanki uuring näitas, et 50,4% kohalikest tööstusettevõtetest sõltub töö jätkamine maagaasi olemasolust. Kõige suurem on maagaasi sõltuvus toiduainetööstuses ja rasketööstuses ning kõige madalam puidutööstuses.
Rekordiline inflatsioon, probleemid tarneahelates, energiakriis ja tõusvad intressid on märksõnad, millega meie majandus ja tööstussektor peavad tänavu rinda pistma. Mitmes mõttes on tegu dünaamilisema ja kriitilisema situatsiooniga kui tahavaatepeeglist paistev koroonakriis, kirjutab Swedbanki tööstusosakonna juht Raul Kirsimäe.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.