• 13.04.23, 10:43

Kosmosetööstuse sümpoosionil kohtusid Eesti kosmosetööstus ja ESA tööstusdirektor

Eesti on küll üks väiksemaid Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) liikmesriike, kuid sellest hoolimata edukas, kinnitas ESA tööstusdirektor Geraldine Naja. Naja kohtus eile Eestis meie kosmosetööstusega.
Geraldine Naja sõnul on Eesti muuhulgas väga arenenud Maa jälgimise tehnoloogiates.
  • Geraldine Naja sõnul on Eesti muuhulgas väga arenenud Maa jälgimise tehnoloogiates.
  • Foto: EASi ja KredExi ühendasutus
ESA tööstuse, hangete ja kommertsialiseerimise eest vastutav Naja sõnas e-Eesti Esitluskeskuses toimunud kosmosetööstuse sümpoosionil, et Eesti on üks väiksemaid ESA liikmesriike aga vaatamata sellele väga edukas olnud.

Seotud lood

Uudised
  • 14.03.23, 11:23
Teadlased ja tudengid hakkavad arendama esimest Eesti kuukulgurit
Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi teadlased ja üliõpilased alustasid Eesti esimese kuukulguri arendamisega, et viia Eesti tehnoloogia loodetavasti juba selle kümnendi lõpus või järgmise alguses Kuule.
Uudised
  • 13.06.22, 12:34
EAS viib 13 ettevõtet kaitsetööstuse suursündmusele
EAS viib 13 Eesti ettevõtet ühisstendiga 13.-17. juunil Pariisis toimuvale kaitsetööstuse messile Eurosatory 2022.
Uudised
  • 12.02.20, 17:58
Karu: Eesti kosmosetööstuse jätkuv edu eeldab üha tõhusamat rahvusvahelist koostööd
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu viibib kahepäevasel äridelegatsioonide visiidil Hollandis, mille käigus külastas ta eile Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) uurimiskeskust ESTEC, kohtus sealsete eestlastest töötajate ning ESA peadirektor Jan Wörner’iga.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.26, 15:15
Eesti tööstuses on puudu kuldsetest kätest, mis tulevad üha enam appi piiri tagant
Eesti tööstus seisab silmitsi paradoksiga – tööd ja tellimusi justkui jagub, kuid inimesi, kes need ära teeksid, mitte. Eriti terav on puudus kvalifitseeritud oskustöölistest nagu keevitajad ja CNC-pingi operaatorid, kelle leidmine kohalikult tööturult on muutunud pea võimatuks. “Spetsialistide puudus on jätkuvalt kõrge – uusi inimesi ei tule piisavalt peale ja samal ajal liigub kogenud tööjõud pensionile,” selgitab olukorda Hansavesti asutaja Janek Sirg.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele