Hiina majanduse taasavamise mõju toorainete nõudlusele on tohutu ja seda saab tõenäoliselt aasta teises pooles ka tunda, kirjutab Kuusakoski juhatuse liige Toomas Kollamaa vanametallituru ülevaates. Mitmed rahvusvahelised analüüsiettevõtted ennustavad seetõttu ka metallide hinnatõusu.
- Kas prügi või varandus? Eelmisel aastal langenud vanametalli hinnad võivad sel aastal tõusta. Foto: Pixabay
Alumiiniumi hinnad tõusid 2022. aasta esimeses kvartalis väga kiires tempos kõrgustesse, et asuda seejärel taas maanduma. Kui märtsis oli alumiiniumi tonni hind kerkinud lausa 4000 USA dollarini, siis septembris oli see langenud juba 2080 dollarile. Alumiiniumiturul oli üsna rahutu aasta – peamisteks mõjuriteks Venemaa kallaletung Ukrainale, kõrged energiahinnad ja energiakriis Euroopas ning Hiinas ja hirm majanduslanguse ees.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viimasel kuul on vanametalli ostuhinnad püsinud stabiilsetena, kirjutab Kuusakoski juhatuse liige Toomas Kollamaa turuülevaates. Põnevust pakub aga vase hind, kui sel aastal langes see 11 protsenti, siis tulevaks aastaks ennustatakse hinnatõusu.
Madal nõudlus terase järele surub alla ka musta vanametalli ostuhinda, kirjutab Kuusakoski juhatuse liige Toomas Kollamaa värskes vanametalli hinnakommentaaris.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.