• 01.07.22, 08:00

Värvi tootmine Raplas on arenenud käsitööst robotiteni

35. sünnipäeva tähistava värvide, pinnakattevahendite ja erikemikaalide tootja AkzoNobel Balticsi pikaajalisuse saladus peitub Raplas asuva tehase järjepidevas arengus.
AlzoNobeli tehasejuht Kaido Täpsi (paremal) ja tootearendusjuht Andres Kehman.
  • AlzoNobeli tehasejuht Kaido Täpsi (paremal) ja tootearendusjuht Andres Kehman.
  • Foto: Karli Saul
Rapla tootmisüksuse pikem ajalugu ulatub ligi nelja aastakümne taha. AkzoNobeli tänane tehasejuht Kaido Täpsi sõnastab värvitootmise arengu lihtsalt: „Päris alguses tegeldi sisuliselt 100% käsitööga, 2007 tuli esimene robot, nüüd räägime automatiseerimisest.“

Seotud lood

Uudised
  • 03.11.20, 12:55
Palga TOP: keemiatööstuse parimad palgamaksjad
Tööstusuudised võttis Äripäeva äsja ilmunud Palga TOP 2019 koondtabelist välja keemiatööstuse ettevõtted, mis maksid mullu oma töötajatele keskmist brutopalka üle 600 euro kuus.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.10.25, 08:08
Muuga sadamast on kujunemas Eesti suurim tööstuskeskus
Muuga tööstuspark, mis asub Eesti suurima kaubasadama territooriumil, hõlmab 76 hektarit. Sadamasisene asukoht on atraktiivne nii Eesti kui ka väliskapitalil põhinevatele tootmisettevõtetele ning annab võimaluse vähendada transpordikulusid. Enamik krunte on juba kaetud eelkokkulepete või kavandatavate investeeringutega, kuid kahele viimasele vabadest kinnistutest ootab Tallinna Sadam pakkumisi avaliku konkursi korras hiljemalt novembri lõpuks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele