• 08.06.22, 12:46

Leedus kavandatakse puiduekspordi keeldu

Leedu puidutööstused ennustavad, et lähiajal tabab neid terav toorainepuudus. Palgiturul on tunda toorme nappust ja hindade tõusu. Ühe võimalusena olukorra lahendamiseks nähakse puiduekpordi keelustamist.
Leedus kavandatakse puiduekspordi keeldu
  • Foto: Pixabay
Leedu meedia vahendab telekanali LNK uudist, mille järgi tegutseb sealne keskkonnaministeerium praegu konkreetsete puidueksporti piiravate meetmete väljatöötamisega. Leedu infoagentuuri ELTA teatel selgitas ministeeriumi esindaja, et Euroopa Liidu vabakaubandusreeglid ei luba küll otseselt eksporti piirata, kuid muuta saab Leedu kaubandusreegleid ja fikseerida nende alusel ostetava puidu kogused.

Seotud lood

Uudised
  • 06.06.22, 09:04
Leetu kerkib uus puitkiudplaatide tehas
Saksa puitkiudplaatide tootja Homanit ehitab Leedu pealinna Vilniuse lähedale uut MDF- ja HDF-plaatide tehast.
Uudised
  • 24.05.22, 16:14
Ülemaailmne saematerjaliturg kahekordistus
Läinud aastal oli maailma suurim saematerjali eksportija Kanada, esikolmikusse mahtusid veel Venemaa ja Rootsi. Viie suurima tarnija eksporditud saematerjali koguväärtus oli üle poole maailmaturu mahust.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.06.25, 10:39
Majandusekspert Valeria Kiisk: Eesti majandus vajab eksporti, kuid eksport vajab kindlat riskijuhtimist
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele