• 02.06.22, 08:28

Tööstustoodangu kasv aeglustus aprillis

Tööstusettevõtted tootsid aprillis püsivhindades 3,8% rohkem toodangut kui eelmise aasta samas kuus. Toodang suurenes kolmest sektorist kahes, töötlevas tööstuses 3,7% ja energeetikas 9,6%, kuid vähenes mäetööstuses 13%, teatas statistikaamet.
Tööstustoodangu mahud vähenesid metalltoodete (3,8%) ja mööbli (2,4%) toodangus.
  • Tööstustoodangu mahud vähenesid metalltoodete (3,8%) ja mööbli (2,4%) toodangus.
  • Foto: Liis Treimann
Statistikaameti analüütik Helle Bunderi sõnul kasvas aprillis toodangu maht rohkem kui pooltes töötleva tööstuse tegevusaladest. „Võrreldes paari varasema kuuga võib aga täheldada mõningast kasvu pidurdumist,“ kommenteeris Bunder. Suurema osatähtsusega tööstusharudest kasvasid elektroonikaseadmete (7,9%), ehitusmaterjalide (5,2%) ja toiduainete (5,7%) tootmine ning puidu töötlemine (0,8%). Tööstustoodangu mahud vähenesid metalltoodete (3,8%) ja mööbli (2,4%) toodangus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.08.25, 09:00
Täppismehaanika ja automatiseerimine terviklahendusena
Steelhouse Group Estonia OÜ ja 1UP Technology OÜ viisid koostöös Estoveri piimatööstusega ellu uue riivjuustu ja juustukuubiku transpordiliini projekti. Eesmärk oli luua uuenduslik, retseptipõhiselt konfigureeritav ja automatiseeritud tootmisliin, kus toimuks automaatne maitseainete ja muude lisandite doseerimine, samuti ka liinide automaatne pesemine. Lahendus pidi olema lihtsalt hallatav ja suuteline vajadusel korrigeerima inimlike vigade tõttu tekkinud sisendvigu – tänu nutikale juhtloogikale ja paindlikule automatiseerimissüsteemile.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele