• 20.05.22, 08:58

Tootjahinnad on aastaga tõusnud kolmandiku võrra

Tavalise inflatsiooni numbrid kahanevad selle kõrval, kui palju on tõusnud sisendite hinnad tööstuses, aga ka väljamüügil. Tööstustoodangu tootjahinnad kasvasid apriilis 32 ja ekspordihinnad 25 protsenti.
Elekter ja kontorisoe olid märkimisväärse osakaaluga üldises hinnatõusus
  • Elekter ja kontorisoe olid märkimisväärse osakaaluga üldises hinnatõusus
  • Foto: Liis Treimann
Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit aastases võrdluses eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergia varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete, metalltoodete ning toiduainete tootmises. „Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 22,5%, sealhulgas toiduainete tootmises 18,5%,“ lisas Šokman.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 10:18
Pärnus enampakkumisel olev Hiiu tööstusküla pakub ettevõtjatele kindlust ja kasvuruumi
Pärnu linn seab end järjest kindlamalt Lääne-Eesti ettevõtluskaardile, alustades Hiiu tööstusküla arendusala hoonestusõiguste pakkumist, et tuua seni kasutamata maa sihipäraselt ettevõtluse kasutusse. Arendus viiakse ellu etapiviisiliselt, mis võimaldab ettevõtjatel valida sobiva mahuga krunt ning linnal tagada taristu järk-järguline valmimine.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele