• 28.02.22, 10:05

Eesti Energia müüs elektrit rohkem väljaspool kui Eestis

Möödunud aasta oli Eesti Energia ajaloos esimene, kus ettevõte müüs ülejäänud koduturgudel rohkem elektrit kui Eestis. Kontsern lõpetas majandusaasta kõrgete energiahindade toel 1,3 miljardi euro suuruse käibe ja 111 miljoni euro suuruse puhaskasumiga, teatas Eesti Energia.
Paldiski tuulepark
  • Paldiski tuulepark
  • Foto: Eesti Energia
Eesti Energia müüs 2021. aastal jaeturul 8,6 teravatt-tundi elektrit ehk veerandi võrra rohkem kui 2020. aastal. Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas moodustas müük kokku üle 4,4 teravatt-tunni (52%) ning Eestis ligi 4,2 teravatt-tundi (48%).

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 10:18
Pärnus enampakkumisel olev Hiiu tööstusküla pakub ettevõtjatele kindlust ja kasvuruumi
Pärnu linn seab end järjest kindlamalt Lääne-Eesti ettevõtluskaardile, alustades Hiiu tööstusküla arendusala hoonestusõiguste pakkumist, et tuua seni kasutamata maa sihipäraselt ettevõtluse kasutusse. Arendus viiakse ellu etapiviisiliselt, mis võimaldab ettevõtjatel valida sobiva mahuga krunt ning linnal tagada taristu järk-järguline valmimine.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele