Valitsus kinnitas taastuvast energiaallikast elektri tootmise konkursi tulemused, mis toob turule lisaks aastas viie gigavatt-tunni ulatuses senisest madalama hinnaga roheelektrit.

- Päikeseelektrijaam
- Foto: Pixabay
„Vähempakkumise tulemused näitavad selgelt, et ka meie laiuskraadil on päikesest elektri tootmine muutunud juba väga taskukohaseks ning aitab kolmveerandil aastast kokku hoida kallite fossiilkütuste kasutamise pealt,“ sõnas majandus- ja taristuminister Taavi Aas. „Aasta lõpus väljakuulutataval suuremamahulisel vähempakkumisel, kus jaamade võimsuspiirangut ei ole, loodame näha veelgi paremaid hindu, sest siis konkureerivad omavahel senisest veelgi enam tuule- ja päikeseenergia projektid.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.