• 01.10.21, 10:26

Raport | Toiduainetööstuse esimene poolaasta

Maaeluministeeriumi põllumajanduse, kalanduse ja toiduainetööstuse esimese poolaasta raportist selgub, et toiduainetööstuse ettevõtete müügitulu kasvas 2021. aasta esimesel poolel 4,4% 1,057 miljardit euroni ja kulud 5,5% 1,032 miljardini. Samas on paranenud ettevõtete kindlustunne, mis toetab ka investeeringute kasvu.
Kalatööstus suutis esimesel poolaastal kasumit kasvatada.
  • Kalatööstus suutis esimesel poolaastal kasumit kasvatada.
  • Foto: Irina Mägi
Eesti majandust esimesel poolaastal iseloomustab kiire taastumine koroonaviiruse põhjustatud majanduslangusest. Kuna toiduainetööstusel läks eelmisel aastal pisut paremini kui töötleval tööstusel keskmiselt, siis 2021. aasta esimese poolaasta majandusnäitajate kasvukiirus jäi töötleva tööstuse tegevusalade keskmisele alla — müügitulu ja lisandväärtust suudeti küll veidi suurendada, kuid ettevõtete kasumlikkus vähenes, seisab sel nädalal avaldatud maaeluministeeriumi põllumajanduse, kalanduse ja toiduainetööstuse esimese poolaasta ülevaates.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.02.26, 12:05
Windak: automatiseeritud laoprotsessid lühendasid kaupade väljastamise aega 30%
Kaabli pakkimissüsteemide arendaja ja tootja Windak on tegutsenud juba ligi 30 aastat, sellest üle 20 Eestis. Tegemist on tehnoloogiapõhise tootmisettevõttega, kus tootmisprotsesside optimeerimine, automatiseerimine ja innovatsioon on strateegilise arengu keskmes. Ettevõte teenindab kliente üle maailma ning on viimastel aastatel palju tähelepanu pööranud tööprotsesside digitaliseerimisele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele