Soome, Eesti, Läti ja Leedu gaasiülekandesüsteemi haldurid sõlmisid vastastikuse mõistmise memorandumi, et ühiselt toetada rohe- ehk taastuvatest allikatest toodetud gaaside valdkonna arengut.

- Eesti ja Soome gaasisüsteem on ühendatud Balticconnectori kaudu.
- Foto: Liis Treimann
Süsteemihaldurid Gasgrid Finland Oy, Elering AS, JSC Conexus Baltic Grid ja AB Amber Grid uurivad ühiselt, millised lahendused vähendavad gaasitaristus parimal moel süsinikdioksiidi heitkoguseid, kuidas lõimida rohegaasid olemasolevasse taristusse või arendada vajadusel välja uus taristu ning kuidas rohegaas lõimida teiste energiasektoritega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Muuga tööstuspark, mis asub Eesti suurima kaubasadama territooriumil, hõlmab 76 hektarit. Sadamasisene asukoht on atraktiivne nii Eesti kui ka väliskapitalil põhinevatele tootmisettevõtetele ning annab võimaluse vähendada transpordikulusid. Enamik krunte on juba kaetud eelkokkulepete või kavandatavate investeeringutega, kuid kahele viimasele vabadest kinnistutest ootab Tallinna Sadam pakkumisi avaliku konkursi korras hiljemalt novembri lõpuks.