Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Pärnu suure elektroonikatootja emafirma seilab tõusulainel
Pärnus 500 töötajaga tehast omava Soome Scanfili käive ja kasum kasvasid aastaga koroonast hoolimata, Hiinas ühe tehase müünud ettevõte kaalub teisegi tehase müüki.
Ettevõtte kasum kasvas teises kvartalis 10,2 miljonile eurole eelmise aasta 6,4 miljonilt eurolt. Kontserni käive kasvas 155,6 miljonile eurole aasta varasemalt 142,6 miljonilt eurolt.
Pärnus tegutsev Soome päritolu elektroonikatööstus Scanfil OÜ teenis 2019. aastal küll 2,88 miljonit eurot kasumit, kuid aasta varasemaga võrreldes oli see ca 1,7 miljoni euro võrra tagasihoidlikum, teatab ettevõte oma äsja esitatud majandusaasta aruandes.
Viimased paar aastat on ehitushinnad püsinud küll stabiilsed, kuid paraku on surve hinnakasvuks taas tugev. See tähendab, et praegu võib olla viimane tõeliselt soodne aeg oma ehitusplaanid teoks teha – enne kui turg hinnad taas liikuma paneb.