• 21.07.20, 12:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Suurtöösturid ei taha enam tuuleparke kinni maksta

Vastupidiselt mainekatest uuringutest kõlama jäänud arvamusele ei ole Eesti maksusüsteem tööstussektori jaoks konkurentsivõimeline, selgus riigi tellitud uuringust. Eesti suurtöösturid maksavad peamiste konkurentidega võrrreldes ebaproportsionaalselt kõrgeid keskkonnatasusid.
Kunda Nordic Tsement tegevdirektor Meelis Einstein ütles, et naaberriikides ei rakendata taastuvenergia tasusid suurtööstustele üldse või rakendatakse vähendatud määral.
  • Kunda Nordic Tsement tegevdirektor Meelis Einstein ütles, et naaberriikides ei rakendata taastuvenergia tasusid suurtööstustele üldse või rakendatakse vähendatud määral.
  • Foto: Andres Haabu
„Praegu me maksame peale, et vennad saaksid ehitada tuulikuid ja päikseparke teha. Meie mõttes see ei ole õige,“ ütles tsemenditootmise ettevõtte Kunda Nordic Tsement tegevdirektor Meelis Einstein.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.03.26, 09:43
Standard- või erilahendus? Õige tõsteseade otsustab investeeringu tasuvuse aastakümneteks
Lift on investeering 15–20 aasta tööefektiivsusesse, ohutusse ja kulukontrolli. Kuid millal eelistada soodsat standardlahendust ja millal nõuab objekt erilahendust, mis projekteeritakse konkreetsete mõõtude, koormuste ja regulatsioonide järgi? Projecta Balti OÜ müügijuht Sven-Erik Talivere selgitab, mida jälgida tõsteplatvormide, kaubaliftide ja magnetiliste tõsteseadmete puhul projekteerimisest kuni investeeringu tasuvuseni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele