Autor: Tööstusuudised.ee • 14. jaanuar 2020

Mida hõlmab tarnija ülestöötamise etapp?

Tarnija ülestöötamine on protsess, mille käigus saab ettevõte selgitada oma nõudeid ja õppida tundma tarnija tööpõhimõtteid, saab lugeda Äripäeva tootmise juhtimise teabevara allhanke juhtimise peatükist.
Vähemalt korra aastas peaks läbi viima tarnija järelauditi, soovitatakse Äripäeva rteabevara tootmise juhtimise peatükis.
Foto: Pixabay

Samuti saab ülestöötamise protsessi ajal tutvuda tarnija kõikide oluliste inimestega: müügi-, ostu-, kvaliteedi-, tootmis- ja projektijuhiga.

Ülestöötamise etappi kuuluvad prototüüpide tellimine, vastastikused külaskäigud, prototüübi kontroll ja kinnitamine, esimesed ostutellimused ning tarnija järelauditeerimine (ka toodete audit).

Kui koostöö on juba alanud, tuleb meeles pidada, et töö ei ole veel lõppenud. Tihti tehakse see viga, et pärast tarnija kvalifitseerimist suheldakse ainult nii palju, kui on vaja ostutellimuse edastamiseks või reklamatsiooniks.

Peatükis soovitatakse, et vähemalt kord aastas tuleks tarnija juures korraldada järelaudit ning tagasisidet tarnetäpsuse ja -kvaliteedi kohta tuleb anda pidevalt.

Pane tähele!

Tutvu Äripäeva tootmise juhtimise teabevara ja allhanke juhtimise peatükiga siin.

Liitu Tööstusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077