Aeglustuva majanduskasvu tingimustes muutub üha akuutsemaks Eesti tootlikkuse näitajad, mille parandamisel ei ole vaadata kuhugi mujale kui erasektori poole.

- Rahandusminister Martin Helme kinnitas, et Eesti kavatseb infrastruktuuri laialdaselt investeerida, kuid pensionisüsteemi kriitika kuulatakse alati ära, kuid sellega minnakse edasi.
- Foto: Andras Kralla
"Eesti majandusega on kõik hästi, majanduskasv on olnud aastaid suurepärane ja teistest OECD riikidest kiiremgi. Tõusnud on ka palgad, mis on samuti positiivne, aga tootlikkus peaks ka kaasa minema," rääkis Eesti majandusülevaate tutvustamiseks Tallinna väisanud OECD asepeasekretär Ulrik Vestergaard Knudsen.
Ülevaatest selgub, et Eesti seadusandlus on ettevõtlussõbralik, avaliku sektori digiteerimine samuti heal tasemel. Aga tootlikkuses on jõukamatele riikidele järelejõudmine pidurdunud. Küsimus on Knudseni sõnul ettevõtete digiteerimises, kus tootlikkus võiks hoobilt tõusta.
"Efektiivsus ja kasv ärisektoris võiks kasvada 1,5 protsenti, kui lihtsalt kasutataks rohkem digitaalseid oskuseid," ütles Knudsen ja märkis, et OECD riikidega võrreldes on tegemist anomaalse olukorraga, kus Eesti IKT-sektor on teistest riikidest ees, aga see ei kajastu tööstuses või muudes "vanema" majanduse sektorites.
Seotud lood
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.