Aeglustuva majanduskasvu tingimustes muutub üha akuutsemaks Eesti tootlikkuse näitajad, mille parandamisel ei ole vaadata kuhugi mujale kui erasektori poole.

- Rahandusminister Martin Helme kinnitas, et Eesti kavatseb infrastruktuuri laialdaselt investeerida, kuid pensionisüsteemi kriitika kuulatakse alati ära, kuid sellega minnakse edasi.
- Foto: Andras Kralla
"Eesti majandusega on kõik hästi, majanduskasv on olnud aastaid suurepärane ja teistest OECD riikidest kiiremgi. Tõusnud on ka palgad, mis on samuti positiivne, aga tootlikkus peaks ka kaasa minema," rääkis Eesti majandusülevaate tutvustamiseks Tallinna väisanud OECD asepeasekretär Ulrik Vestergaard Knudsen.
Ülevaatest selgub, et Eesti seadusandlus on ettevõtlussõbralik, avaliku sektori digiteerimine samuti heal tasemel. Aga tootlikkuses on jõukamatele riikidele järelejõudmine pidurdunud. Küsimus on Knudseni sõnul ettevõtete digiteerimises, kus tootlikkus võiks hoobilt tõusta.
"Efektiivsus ja kasv ärisektoris võiks kasvada 1,5 protsenti, kui lihtsalt kasutataks rohkem digitaalseid oskuseid," ütles Knudsen ja märkis, et OECD riikidega võrreldes on tegemist anomaalse olukorraga, kus Eesti IKT-sektor on teistest riikidest ees, aga see ei kajastu tööstuses või muudes "vanema" majanduse sektorites.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.