Autorid: Meelika Sander-Sõrmus, Metsamajandusuudised.ee • 13. august 2019

Kodumaja müügitulu ja kasum jäid plaanitust väiksemaks

Maailma kõrgeima puitelamu ehitanud Kodumaja AS teenis 2018. aastal 57,94 miljoni eurose käibe juures 3,15 miljonit eurot tegevuskasumit.
Kodumaja AS tootmine Tartus.
Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Mullusega võrreldes ettevõtte müügitulu kahanes pea 7% – 2017. aastal oli ettevõtte müügitulu 62,27 miljonit ja tegevuskasum 5,18 miljonit eurot.

Kontserni majandusaasta aruandest selgub, et ettevõtte 2018. aasta müügitulu ja kasum jäid väiksemaks eesmärgistatust – müügituluks oli planeeritud 71 miljonit ja tegevuskasumiks 7,8 miljonit.

„Kui müügituluga võib arvestades asjaolusid siiski rahule jääda, siis kasumiootus oli kõrgem. Paremate tulemuste saavutamist takistasid turgudel valitsevast olukorrast tingitult, näiteks ehituslubade kättesaamine, projektide käivitamise viibimine, mis omakorda tingis lühikesi projektide ettevalmistusperioode. Jätkuvalt olid Kodumaja põhilistel turgudel Norras ja Rootsis nende riikide rahvusvaluutad NOK ja SEK nõrgad euro suhtes, mis mõneti raskendas äritegevust. Ka viis soovitud tulemust alla surve otsekuludele, mis vähendas projektide kasumlikkust ning tööjõuturul valitsev olukord,“ põhjendab ettevõte, miks loodetud tulemust ei saavutatud.

Peamiseks turuks Skandinaavia

Aastal 2018 oli Kodumaja kontserni ettevõtete domineerivaks turuks Norra, osakaaluga müügitulust 87,5%, kuid jätkuvalt tegutseb kontsern aktiivselt ka Rootsi turu suunal, mille osakaal oli 2018 a. müügitulust 10,7%. Ülejäänud osa müügitulust moodustasid Eesti projektid, mis on ehitatud oma arendusprojektide raames. Elavnemist on Kodumaja jaoks täheldada ka Soome turul.

Loe pikemalt Äripäeva teemaveebist metsamajandusuudised.ee.

Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077