Autor: Tööstusuudised.ee • 22. mai 2019

Milrem LCM avab täna Tapal uue tankihalli

Milrem LCM OÜ avab täna oma kolmanda töökoja Eestis, mis asub Tapal kaitseväe 1. jalaväe brigaadi vahetus läheduses.
Ingvar Pärnamäe
Foto: Raul Mee

Halli pidulik avamine toimub 22. mail 2019, töid alustatakse töökojas 2019. aasta juunist, teatas ettevõte.

Töökoda võimaldab pakkuda remondi- ja hooldustöid kogu kaitseväe ratas- ja soomustehnikale. Halli suurus on 576 ruutmeetrit ja kuus sõiduki töökohta ning esialgu asub seal tööle neli inimest. Töökoda on ehitatud pidades silmas jalaväe lahingumasina CV-9035 nõudeid. Kokku kuulub Milrem LCM-ile Tapal 5,8 ha maad, mis võimaldab vajadusel töökoja mahtu kiiresti kasvatada.

„Tapale laienemine on Milrem LCM-i jaoks märgilise tähendusega,“ ütles Milrem LCM-i nõukogu esimees Jukka Holkeri. „See on osa Milremi strateegiast olla võimalikult lähedal põhikliendile, kaitseväele, ja tagada omalt poolt lepingute elluviimiseks head töötingimused.“

„Milremi jaoks on uue töökoja avamine loogiliseks jätkuks senisele arengule,“ sõnas Milrem

LCM-i juhatuse esimees Ingvar Pärnamäe. „Ettevõte on hoogsalt kasvamas ning oma tegevusvaldkondi laiendamas, mistõttu oli see aja küsimus, millal senised töökojad igapäevastele tegemistele kitsaks jäävad“.

Ingvar Pärnamäe viitas ühe uue tegevusvaldkonnana relvastusele. Eelmisel nädalal lõppes

kohtuvaidlus uute automaattulirelvade soetamiseks Eesti kaitseväele, kus Milrem LCM on Eesti poolseks partneriks hanke võitnud USA relvatootjale Lewis Machine & Tools. „Kui seni tegeles Milrem LCM peamiselt militaarsõidukitega, siis on ilmne, et tulirelvade maailma sisenemisel on vaja ka uusi taristulisi võimalusi ning Tapa uus töökoda mängib olulist rolli tulirelvade hoolduse ja remondivõime ülesehitamisel,“ rääkis Pärnamäe.

Tapa vallavanem Riho Tell avaldas heameelt, et Tapa valda on sisenenud uus ja ambitsioonikas ettevõte. „Loomulikult aitab Milrem LCM-i suguste ettevõtete tulek elavdada valla majanduselu ning edendada valla üldist heaolu,“ ütles Tell. „Loodetavasti on see alles algus kaitsetööstuse arenemiseks Tapa vallas, kuna võimalusi on siin seoses kaitseväe ja ka liitlasvägedega palju. Tapa vald omalt poolt plaanib kindlasti igakülgselt toetada ettevõtluse arendamist,“ rõhutas vallavanem.

Milrem LCM kuulub 60% Patriale ja 40% Mootor Grupile. Milrem LCM tegutseb kaitsetööstuse valdkonnas pakkudes relvasüsteemide, raske- ja soomustehnika ning muu sõjalise varustuse elutsüklihalduse teenust. Ettevõte teostab remondi- ja hooldustöid Eesti Kaitseväe sõidukitele

XA-180, XA-188, CV-9035 ja teistele kaitseväe sõidukitele Tallinnas ja Võrus ning nüüd ka Tapal. Milrem SIA Latvia on Milrem LCM-i tütarettevõte Lätis, kus hiljuti kirjutati alla raamleping Läti kaitseväega roomiksõiduki BV-206 hoolduseks ja remondiks.

Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077