• 22.05.19, 10:41
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kirjanen ostis rootslastelt metsa

Äripäeva Rikaste TOPis kõrgeid kohti hoidva Raul Kirjaneni firma Graanul Investi tütarettevõte Valga Puu ostab Rootsi metsandushiiule Skogssällskapet AB kuuluvad Eesti ettevõtted.
Raul Kirjanen
  • Raul Kirjanen Foto: Andras Kralla
Valga Puu juhatuse esimees Andres Olesk ütles, et talle tuli üllatusena rootslaste otsus müüa maha nii siinsed ettevõtted kui ühes nendega ka 700 hektarit metsamaad. Kuna aga pakutud metsamaa paiknes valdavalt Lõuna-Eestis ehk Valga Puule sobivas piirkonnas, otsustas ettevõte enampakkumisel osaleda. Olesk ei osanud hinnata, kui palju ettevõtteid rahvusvahelisel pakkumisel osales. Tehingu summat osapooled ei avalda.
Konkurentsiametil esitatud koondumisteates seisab, et OÜ Valga Puu ja Skogssällskapet Holding OÜ sõlmisid läinud neljapäeval müügilepingu, millega Rootsi metsakooperatiiv müüb Graanul Investi kontsernile osaühingud Noor Mets ning Piigandi-Piila Põllud ja Metsad.
Olesk ei osanud hinnata, miks rootslased firmad maha müüa otsustasid. Kui veel 2017. aasta majandusaasta aruandes kirjutab Noor Mets, et 2018. aastal plaanib firma osta metsamajandamise eesmärgil metsamaad juurde, siis 2018. aasta aruandes märgitakse 2019. aasta prognoosiks, et omanikud plaanivad metsamaad maha müüa ja lahkuda Eesti turult.
„Ostsime need ettevõtted eelkõige metsade pärast,“ rõhutas Olesk. „Rootslaste ettevõtted olid eelkõige orienteeritud metsade kokku ostmisele, vähem metsade majandamisele ning kasvatamisele. See töö on nüüd kõik meil ees,“ jätkas ta. „See, et me ostame võõrkapitalilt Eestimaad tagasi, on väga okei. Mulle see teeb rõõmu,“ lausus ta.
Äripäev püüdis ühendust võtta ka tehingu teise osapoolega, ent teispäeva jooksul kommentaari ei laekunud.
Loe täispikka lugu Äripäevast.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.01.25, 16:09
Kas elektriauto ja hübriidajamiga sõiduk saavad olla samas hinnaklassis?
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele