Autor: Äripäev • 9. mai 2019

Hiinlased andsid Eesti veiselihale impordiloa

Kaks Eesti ettevõtet said loa Hiinasse veiseliha eksportida
Foto: Andres Treial
Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) sai Hongkongi Toiduohutuskeskuselt kinnituse, mille kohaselt saavad kaks Eesti lihakäitlemisettevõtet alustada jahutatud ning külmutatud veiseliha eksporti Hongkongi erihalduspiirkonda.

„Uute turgude avamisel ja nende avatuna hoidmisel lähtub VTA ettevõtete aktiivsest huvist ning oluline on ka ettevõtete endi valmisolek protsessis osaleda,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti kauplemise ning impordi ja ekspordiosakonna peaspetsialist Marko Breivel.

„Hongkongi impordiloa saamise eelduseks oli VTA ja huvitatud ettevõtete omavaheline koordineeritud koostöö," lisas ta.

Amet esitas ekspordiloa saamiseks 2016. aastal Hongkongi pädevale asutusele vastava taotluse. 2018. aasta sügisel tegid Hongkongi ametnikud kontrollvisiidi Eestisse, mille käigus auditeeriti nii Eesti riiklikku järelevalvesüsteemi kui ka veiseliha tootmisahelat lautadest valmistoodete valmistamiseni. Auditi tulemuste põhjal avanes Hongkongi turg Eesti ettevõtetele, teatas veterinaaramet.

Saaremaa Tuule Grupp

Üks Hongkongi ekspordist huvitatud ettevõte oli Saaremaa Tuule Grupp. Novembris kirjutas ERR, et Hongkongi toiduohutuse ametnikud tutvusid Saaremaal Tuule Grupi veisekasvatuse ahelaga, alustades söötadest kuni lihatööstuse toodanguni välja.

Kui kõik vastab välisriigi ametnike arvates nõuetele võib Hongkongist saada väljaspool Euroopa Liitu esimene riik, kuhu Eestist veiseliha ja veiselihatooteid taas eksportida saaks.

Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077