Pakenditootja Nefab Packaging müügitulu kasvas mullu 3,3% 20,8 miljoni euroni ja ärikasum ligi 30% 1,07 miljoni euroni, selgub majandusaasta aruandest.

- Nefabi uus Lehmjas asuv logistikakeskus avati mullu jaanuaris.
- Foto: Nefab
Ettevõte kirjutab aastaaruandes, et 2018. aasta kasvas müügikäive võrreldes 2017. aastaga 3,28% 20,8 miljoni euroni, millest 56% moodustas müük grupi teistele tütarettevõtetele. Ettevõtte peamised turud on Eesti (38% käibest), Rootsi (28%), Soome (8%), Taani (8%).
Lisaks selgub aruandest, et mullu töötas ettevõttes täistööajale taandatult 231 inimest, tööjõukulud kasvasid 10% 5,9 miljoni euroni.
2018. aastal tegutses ettevõte lisaks Lagedile ka Lehmjas asuvas uues logistikakeskuses. Uus keskus muudab ettevõtte logistika veelgi efektiivsemaks, tarneahela lühemaks ning sortimendi laiemaks.
Käesoleva aasta plaanide kohta kirjutab ettevõte, et tänavu on plaanis jätkata tegevustega, mis aitavad ettevõttel turupositsiooni veelgi parandada ja partnerlussuhteid arendada. "Olulise tähtsusega saab olema teenuste arendus kõigis Balti riikides. Samuti on 2019. aastal planeeritud mitmeid investeeringuid tootmismahtude kasvatamiseks ja tootlikkuse tõstmiseks," selgub aruandest.
Nefab Packaging OÜ kuulub Nefabi kontserni, mille emaettevõte Nefab AB asub Rootsis. Kontserni tootmise-ja müügiüksused on Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning Aasias.
NB! 30. aprillil koguneb Nefabi uues logistikakeskuses logistikaklubi, kus keskendutakse pakendamisele. Programmi ja registreerimise leiad
SIIT. Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.