Baltika järel sulgeb Eestis rõivatootmise ka enam kui 70 aastat tegutsenud särgifirma Sangar, juulist kaotab töö 60 inimest, õmblejatele ja seadmetele peetakse edaspidi rakenduse leidmiseks läbirääkimisi teise tootmisettevõttega.

- Tartu rõivatöötja Sangar lõpetab tootmise
- Foto: Postimees/Scanpix
Sangari juht Raul Saks ütles
Tartu Postimehele, et põhjuseks sai tööjõukulude kasv, õmblejatele makstav 800eurone palk osutus ettevõttele liiga kõrgeks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Möödunud aastal teatas Sangar, et kuna triiksärgimüüja Eton AB lõpetas nende käest särkide tellimise, siis koondatakse Eestis 65 töökohta. «Augustist alustasime tööd vähendatud koosseisus, aga me pole selle sammuga soovitud tulemust saavutanud,» ütles Raul Saks nüüd.
2017. aastal teenis Sangar 9,7 miljoni euroni kasvanud käibelt 340 000 eurot kasumit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ehitus-, tööstus- ja logistikasektoris räägitakse täna palju efektiivsusest, kuid praktikas määravad töö tempo sageli hoopis seadmed, mille töökindlusest sõltub kogu objekti või tootmise sujuvus. Kui tõstuk seisab, töö katkeb või masin ei vasta töötingimustele, ei tähenda see ettevõtte jaoks ainult tehnilist probleemi, vaid otsest rahalist kulu, venivaid tähtaegu ja suuremaid riske tööohutusele.