Autor: Tööstusuudised.ee • 15. veebruar 2019

Energiaaudit on suurettevõtetele kohustuslik

Suurettevõtetel on Euroopa Liidu energiatõhususe direktiivist ja energiamajanduse korralduse seadusest tulenevalt kohustus teostada energiaaudit. Energiaauditi esimene tähtaeg on juba tänavu 5. detsembril.

Seejärel tuleb energiaaudit teha iga nelja aasta järel.

Ettevõtte energiaaudit võib olla sisendiks energiajuhtimissüsteemi ISO 50001 taotlemisel.

Ettevõtete liigitamiseks suuruse järgi on välja töötatud Euroopa Komisjoni mahukad juhendid, kuid lühidalt kokku võttes puudutavad uued nõuded ettevõtteid, kus töötajate arv on 250 ja enam inimest või ettevõtte bilansimaht on üle 43 miljoni euro ja/või müügitulu üle 50 miljoni euro.

Avalike ja ärihoonete korral on vajadus energiaauditi järele erinev ja selles lähtuvalt kujuneb ka auditi sisu.

Ärihoonete korral on soovitav pärast olemasoleva olukorra kaardistamist taandada algolukorra energiakasutus olukorrale, kus on tagatud soovitav sisekliima ja selle baasilt hinnata meetmete majanduslikkus tasuvust.

Veebiseminar Energiatõhusus ja energiaaudit hoones ja ettevõttes annab põhjaliku ülevaate alljärgnevatel teemadel:

1. Rekonstrueeritavad hooned - hoone energiaaudit ja energiatõhusus. Energiaauditi sisu, eesmärk ja nõuded hoone energiaauditile.

2. Uued hooned – energiatõhususe miinimumnõuded. Uute energiatõhususe miinimumnõuete muudatuste tutvustamine. Liginullenergiahoonete nõuded.

3. Suurettevõtted – suurettevõtte energiaaudit. Nõuded suurettevõtte energiaauditile ja võimalik sisend energiajuhtimissüsteemi juurutamiseks vastavalt standardile „EVS-EN ISO 50001 Energiajuhtimissüsteemid. Nõuded koos rakendamisjuhistega“.

4. Tööstusettevõtted – ettevõtte energia- ja ressursiaudit. Ülevaade ressursiauditi eesmärgist ja nõuetest.

5. Päikesepaneelid. Liginullenergiahoonete nõuetega seoses võib olla lahenduseks päikesepaneelide paigaldamine. Praegu on avatud ka mitmed toetusmehhanismid hoonete omanikele ja ettevõtetele päikesepaneelide soetamiseks. Vaatleme paigaldusvõimalusi, maksumusi, paneelide poolt toodetavad elektri hinna kujunemist.

Veebiseminari viib läbi Arton Energy OÜ / Arton Solar OÜ juhatuse liige Siim Link, PhD.

Veebiseminar toimub 26. veebruaril kella 10.00-12.00 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas. Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda. Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele 3 tööpäeva jooksul peale toimumist.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Pane ennast veebiseminarile kirja SIIN.

Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077