EAS aitab Eesti ettevõtetel USA turule saada

Tanel Rebane
Tanel Rebane

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) hakkab arenguprogrammi ja tootearendustoetuse programmis osalevatele ettevõtetele pakkuma koostööd USA tööstus- ja tehnoloogiaarenduspartneritega ning avab uuel aastal USA idarannikul esinduse.

„Kui Eesti ettevõtja leiab omale selle lepingu raames partneri Lõuna-Carolinast, siis on tal võimalik projekti rahastamiseks saada toetust arenguprogrammist või tootearenduse toetusest,“ ütles EASi ettevõtluskeskuse direktor Tanel Rebane. Lisaks plaanib EAS järgmisel aastal avada esinduse USA idarannikul. „Lõuna-Carolina osariik on Eesti ettevõtjatele soodsaks stardipunktiks USA turule sisenemiseks. Järgmisel aastal avame oma esinduse samuti just USA idarannikul, mis koos Lõuna-Carolina koostööleppe ja USA aukonsulite võrgustikuga abistab meie ettevõtteid USA turule sisenemisel ja partnerite leidmisel. Erinevalt meie peamiselt tehnoloogiavaldkonnale keskenduvast Silicon Valley esindusest on USA idarannikule eksportimise vastu huvi tundnud mitmed ettevõtted traditsioonilise tööstuse, toidu-, puidu- ja kaitsetööstusest,“ kommenteeris Rebane.

Eelmisel nädalal osalesid äridelegatsiooni koosseisus USA visiidil Eesti ettevõtted Timbeter OÜ, Cybernetica AS, Iluum ME Sisustus OÜ ja Mooncascade OÜ. „Eesti ettevõtted, sealhulgas ka Mooncascade, vaatavad ekspordile mõeldes üha tugevamalt USA idaranniku poole. Seetõttu on märgilise tähtsusega, et EAS avab oma esinduse just USA idarannikul," ütles Mooncascade’i esindaja Anu Einberg.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi kirjutas eelmisel nädalal ministri volikirja alusel USAs alla rakenduslepingule Lõuna-Carolina osariigiga. USA poolt allkirjastas lepingu Lõuna-Carolina ülemaailmse liidu (Global Alliance of South Carolina, GASC) president ja tegevjuht, endine suursaadik Jim Melville. „Koostööprojekti on eest vedanud ka Lõuna-Carolinas paiknev aukonsul Harry Huge ning koos temaga on meil USA idarannikul kokku kuus aukonsulit, kes on alati nõus meie ettevõtteid aitama,“ ütles Rebane.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara