Loksa suurtööstuse vastu esitati pankrotiavaldus

Harju maakohus võttis menetlusse võlausaldaja avalduse kuulutada välja Loksal tegutseva võlgniku Marsalis Metall OÜ pankrot.

Kohus keelas võlgnikul ajutise pankrotihalduri nõusolekuta vara käsutamise.

Ettevõttel on enam kui 1,8 miljoni euro suurune maksuvõlg. Maksu- ja tolliameti kinnitusel amet ei esitanud pankrotiavaldust kohtule.

Kevadel kirjutas Äripäev, et enam kui 25 miljoni eurose käibega Loksal tegutsev metallitööstus Marsalis Metall sattus läinud aastal maksuameti huviorbiiti. Maksuamet kahtlustas Loksa suurtööandjast metallitööstust pea 2 miljonit eurot väärt maksuskeemis, kus renditööjõu kasutamise sildi all jäeti maksmata tööjõumakse, kusjuures väidetavalt fiktiivsete arvete põhjal küsiti riigilt raha veel tagasigi.

Maksuameti arvates oli probleemsete tehingute teine osapool praeguseks pankrotistunud ettevõte nimega Edinet Partner. Väidetavalt rentis Marsalis Metall sellelt firmalt tööjõudu ja soetas lisaks näiteks palgaarvestusteenust. Kontrolli käigus jõudis maksuamet aga järeldusele, et tegelikult Edinet Partner Marsalis Metallile töötajaid ei rentinud ning tegu oli tööstusfirma enda inimestega.

Loe pikemalt Äripäevast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara