Soome lihakontserni Atria kvartalitulemused jäid eelmisele aastale alla

Maks ja Moorits vorstid.
Maks ja Moorits vorstid.

Soome lihakontsern Atria, millele kuuluvad Eestis Vaste-Kuuste lihatööstus ja Maks &Moorits, avaldas oma kvartalitulemused, mis jäid mullusele veidi alla. Süüdlaseks peab kontsern nõrka rubla ja Rootsi krooni.

Ettevõtte teise kvartali käibeks kujunes 359,1 miljonit eurot, mis jääb möödunud aasta tulemusele ligikaudu 9 miljoni euroga alla. Eesti ja Taani üksus, mida Atria koos vaatab, tegi möödunud aastaga võrreldes ligikaudu miljon eurot vähem käivet, kokku 24,2 miljonit.

Tegevuskasum (intressi- ja maksudeeelne) vähenes sealjuures märkimisväärselt: 8,3 miljonilt eurolt 3,9 miljonile eurole. Taani-Eesti ühisüksus andis siin 1,4 miljonit eurot, Soome 6,9 miljonit, kuid vastukaaluks jäid miinusesse Rootsi ja Venemaa üksused – Atria andmetel Rootsi krooni ja Vene rubla ebasoodsa vahetuskursi tõttu. Kuid ka liha müük läks oodatust kehvemini. Tänu soodsale maksuolukorrale kujunes kvartalikasumiks joone all 4,6 miljonit eurot.

„Kuigi grillitoodete müük läks hästi, siis sellest müügi suurendamiseks ei piisanud. Teise kvartali kasum jäi ootustele alla,“ nentis Atria juht Juha Gröhn.

Atria aktsia avanes täna hommikul börsil miinuses, kukkudes 2,6 protsenti, 9,7 euro tasemele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara