Norra eksportis eelmisel nädalal Hiinasse 239 tonni värsket lõhet, veel mullu samal ajal oli vastav näitaja kümme korda väiksem, kirjutab Reuters.

- Lõhe fileerimine.
- Foto: Scanpix/Reuters
Norra tootjate hinnangul on Hiina nõudlus tähtis faktor, mis võiks globaalset lõhe ülepakkumist piirata. Seda vaatamata asjaolule, et ootused ekspordi osas on teises kvartalis vähenenud.
Nädala lõikes eksportis Norra kokku 16 630 tonni lõhet. Eelmisel nädalal ulatus vastav näitaja 13 682 tonnini. Norra keskmine kilogrammi ekspordihind oli eelmisel nädalal 64,95 norra krooni, 2017. aastal oli see 68,13 krooni, selgub Seafood Norway andmetest.
Euroopa Liit on Norra lõhe jaoks kõige suurem eksporditurg – kokku läheb sinna 85 protsenti ekspordist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Äripäev.ee
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Steelhouse Group Estonia OÜ ja
1UP Technology OÜ viisid koostöös Estoveri piimatööstusega ellu uue riivjuustu ja juustukuubiku transpordiliini projekti. Eesmärk oli luua uuenduslik, retseptipõhiselt konfigureeritav ja automatiseeritud tootmisliin, kus toimuks automaatne maitseainete ja muude lisandite doseerimine, samuti ka liinide automaatne pesemine. Lahendus pidi olema lihtsalt hallatav ja suuteline vajadusel korrigeerima inimlike vigade tõttu tekkinud sisendvigu – tänu nutikale juhtloogikale ja paindlikule automatiseerimissüsteemile.