• 28.03.18, 13:27
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tarkvararobootika ettevõte Flowit kuulub nüüd eestlastele

Eile viidi lõpuni tehing, mille käigus ostsid eestlased varem Rootsi börsifirmale kuulunud tarkvararobootika ettevõtte Knowit Estonia, mis on tarkvara kvaliteedi ja tööprotsesside automatiseerimise valdkonnas tegutsenud juba üle 10 aasta. Tehingu tulemusena kuulub ettevõte 100% Eesti omanikele, kes võtsid kasutusele uue kaubamärgi Flowit.
Andres Aavik tutvustab uut ärinime.
  • Andres Aavik tutvustab uut ärinime. Foto: Andres Raudjalg
Flowit Estonia OÜ juhatuse liige ja tegevjuht Andres Aavik lausus pressiteates, et kui Rootsi emaettevõte Knowit AB 2007. aastal Eesti üksuse rajas, siis pakkus tütarettevõte peamiselt tarkvara kvaliteediga seotud allhanketeenust eksportturgudel asuvatele emafirma klientidele. Tänaseks on Eesti ettevõttest saanud iseseisev üksus, mille teenuste hinnad on samal tasemel emaettevõttega ja mille portfellis on ülekaalus Eesti kliendid.
“Flowit tegutseb peamiselt robootilise tööprotsesside automatiseerimise (RPA) valdkonnas, mis sisuliselt tähendab korduvate ja aeganõudvate tegevuste usaldamist robotile, et töötajatel jääks rohkem aega loovate tegevuste jaoks. RPA valdkonnas on meil rohkem kogemusi, kui ühelgi teisel Eesti ettevõttel ja kuna näeme sellel alal väga suurt kasvupotentsiaali, siis olime huvitatud ettevõtte ostust,” lisas Aavik, kes juhib ettevõtet alates 2012. aastast.
Flowiti juhatuse liige ja äriarenduse juht Juhan-Madis Pukk lisas, et uuringute järgi on tänapäevaste infotehnoloogiliste lahendustega võimalik automatiseerida 45% tööst ja automatiseerimine puudutab seega valdavat enamikku töökohtadest, sh riigiameteid. “Meile meeldib mõelda Eestist kui e-riigist, kus on digitaliseeritud enamik avaliku sektori teenustest. Poliitikud räägivad sageli õhukese riigi kontseptsioonist, mille käigus oleks võimalik vähendada ametnike arvu kolmandiku võrra. Selleks, et see aga ka reaalselt võimalik oleks ja et alles jäävad ametikohad ei peaks töötama topelt koormusega, tuleks riigi infosüsteeme ajakohastada ning asendada kohmakad ja korduvad tööprotsessid tarkvaralahendustega,”sõnas Pukk.
Flowiti omanikud Andres Aavik ja Juhan-Madis Pukk sõlmisid tänavu jaanuaris tehingu Rootsi börsiettevõttega Knowit AB, mille käigus omandas senine juhtkond ettevõtte sajaprotsendilise osaluse. Tehing viidi lõpule täna toimunud avamisüritusega ja nüüdsest kasutab ettevõte nime Flowit Estonia OÜ.
 
NB! Andres Aavik esineb 3. aprillil 2018 toimuval konverentsil "Tark Tööstus", kus kõneleb koos Bellus Furniture omaniku Rolf Relanderiga teemal "Kontoritöö automatiseerimine tootmisettevõttes". Loe lisa ja registreeri SIIN.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.01.25, 11:35
Ettevõtete territooriumid peidavad endas palju tuleohutusriske – kuidas neid maandada enne, kui käib päriselt „pauk“?
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele