Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Alexela keskendub metallitööstusele

Metallitööstuse enda üheks oluliseks tegevusvaldkonnaks võtnud Alexela soetab kontrollpaki terminaliehitajas Kohimo AS ning loodab tulevikus omandada firmas täisosaluse.
Andreas Laane
  • Andreas Laane
  • Foto: Alexela
Alexela spetsiaalselt asutatud tütarfirma Raske Metall sõlmis kokkulepe, et ära osta 68,9% Kohimo aktsiatest. Kellelt aktsiaid täpselt ostetakse, pole teada – praegu on firmast 54,2% suurune kontrollpakk juhatuse esimehe Boriss Avdejevi käes, ent ülejäänud omanikke äriregistrist ei selgu.
Ka Alexela Groupi tegevjuht Andreas Laane ei soostunud tehingu tingimusi rohkem kommenteerima, viidates pooltevahelisele kokkuleppele. “Oleme soetamas ettevõttes kohe kontrollosalust ning võimalusel omandame ettevõtte 100protsendiliselt,“ ütles ta vaid. Ühtlasi tähendab see, et välja ei öelda tehingu hinda.
Küll aga selgitas Laane tehingu tagamaid ning rääkis, et Heiti ja Marti Hääle suurosalusega Alexelal on strateegiline huvi tegeleda ettevõtlusega peamiselt kolmes tegevusvaldkonnas, need on energiavaldkond, põlevkivikeemia- ja metallitööstus.

Artikkel jätkub pärast reklaami

“Metallitööstuse valdkonnas kuuluvad Alexela gruppi AS Bestnet, mis on peamiselt tuntud Tiki kaubamärgi all autohaagiste tootjana ja AS Paldiski Tsingipada, mis omab Baltimaade moodsaimat kuumtsinkimistehast,” rääkis Laane. 
Kohimo on spetsialiseerunud naftasaaduste ja puistainete terminalide ehitamisele. Valdkonda kuuluvad näiteks sellised tööd nagu raudtee estakaadide metallkonstruktsioonide valmistamine ja montaaž. Teine tähtis suund on metallkonstruktsioonide valmistamine ja montaaž tööstusettevõtetele. 
Loe pikemalt Äripäevast
Autor: Märt Belkin, Äripäev

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.04.26, 15:10
Danival MW investeeris pool miljonit eurot nutikasse ja eriti võimekasse painutuspinki
Eesti metallitööstus liigub järjest suurema automatiseerimise ja täpsuse suunas ning metallitööettevõte Danival MW OÜ astus äsja selles arengus edasi jõulise sammu. Ettevõte investeeris uue põlvkonna painutuspressi, mis muudab nii tootmise efektiivsust kui ka pakutavate lahenduste kvaliteeti, võimaldades täita senisest keerukamaid tellimusi kiiremini ja täpsemalt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele