Kui kiiresti ja kui palju tehisintellekt tööstust mõjutab?

Tehisintellekti võimest kohaneda pidevalt muutuvate tööülesannetega on arenemas igapäevane nähtus, kirjutas väljaanne The Manufacturer.

"Tootjad üle maailma on praegu kiiresti investeerimas asjade internetti (Internet of Things), et luua uusi tooteid ja teenuseid, püüdes samal ajal pikas plaanis vähendada tootmiskulusid," ütles Microsofti lahenduste spetsialist Jamie Hall väljaandele The Manufacturer.

Hall selgitas, et see suur areng muudab ka ettevõtete senist mõtteviisi, kuidas nad kliente kaasavad, oma töötajatele lisavastutust juurde annavad ja protsesse optimeerivad. 

Siiski on asjade internet vaid osa tipptasemel tootmiseni jõudmise teekonnast. "Selleks, et kasutada asjade interneti potentsiaali maksimaalselt ära, tuleb ettevõttel kombineerida kõigilt ühenduses olevatelt seadmetelt saadav info ja kiiresti arenev tehisintellekt - et tekiksid "targad masinad"," selgitas Hall ja lisas, et vastu pakuvad need masinad võimet tegutseda targalt ja iseseisvalt, mis tähendab, et inimese sekkumist nad eriti ei vaja. 

Praegu suudab tehisintellekt hakkama saada valdavalt korduvate ülesannetega, kuid see võimekus areneb ja tehisintellekti võimest kohaneda pidevalt muutuvate ülesannetega saab kiiresti igapäev, usub Hall.

Halli sõnul saab tegemist olema paradigma muutusega, mille tulemusel ei vaja masinad otsuste tegemiseks enam inimeste abi ja inimesed võivad masinate poolt tehtud otsuseid usaldada.

Loe pikemalt väljaandest The Manufacturer

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara