25. jaanuar 2018

Harju Elektri tütar võitis Soomes olulise hanke

Harju Elekter
Autor: Andras Kralla

ASi Harju Elekter Eesti tütarettevõte AS Harju Elekter Elektrotehnika sõlmis 18. jaanuaril lepingu Soome suurima elektrivõrguga Caruna Oy.

Lepingu järgi tarnib Harju Elekter Elektrotehnika neile 2+1+1 aasta jooksul madalpingelisi liitumis- ja arvestikappe ning lepingu ligikaudne maht on Caruna hinnangul vähemalt 5 miljonit eurot.

Harju Elekter Grupil on Caruna Grupiga juba olemas alajaamade tarnimise lepingud, tänu millele on kontserni Eesti ja Soome tehastes kasvanud alajaamade tootmine aastaga 1000 alajaamalt 3000ni. Tellimusmahu tõrgeteta täitmiseks suurendati möödunud aastal Harju Elekter Elektrotehnika tootmisvõimsust, kui koliti tegevus uutesse tootmishallidesse Keila Tööstuspargis.

Caruna Grupp on Soome suurim, orienteeruvalt 20% turuosaga jaotusvõrguettevõte, mis vastutab 650 000 ettevõtte või üksikisiku elektrienergiaga varustatuse eest Lõuna-, Edela- ja Lääne-Soomes, Joensuus, Kirde-Uusimaal, Lapis ja Satakunnas.

Harju Elektri põhitegevusalaks on elektrienergia jaotuseks ja ülekandeks vajalike seadmete väljatöötamine, tootmine ja müük. Grupi Eesti, Soome, Rootsi ja Leedu tehastes töötab ligi 700 spetsialisti ning kontserni 9 kuu müügitulu oli 74 miljonit eurot.

Autor: Äripäev.ee

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077