Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2017. aasta oktoobris võrreldes 2016. aasta oktoobriga 4,4%, impordihinnaindeks muutus vastavalt 3,4%, teatas statistikaamet.
Impordihinnaindeksit mõjutasid ka põllumajandussaaduste hindade tõus.
  • Impordihinnaindeksit mõjutasid ka põllumajandussaaduste hindade tõus.
  • Foto: Raul Mee
Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2017. aasta oktoobris võrreldes septembriga 0,7% ja võrreldes 2016. aasta oktoobriga 4,4%. Eelmise kuuga võrreldes tõusis oktoobris keskmisest enam muude erinevate tööstustoodete, mootorsõidukite osade ja lisaseadmete ning elektroonikaseadmete hind, samas langes elektrienergia, jookide ja ravimpreparaatide hind. 
Ekspordihinnaindeks
Infogram
Impordihinnaindeksi muutus oli 2017. aasta oktoobris võrreldes septembriga 0,5% ja võrreldes 2016. aasta oktoobriga 3,4%. Eelmise kuuga võrreldes tõusis oktoobris keskmisest enam põllumajandussaaduste, nahktoodete ja jalatsite ning keemiatoodete hind, samas langes elektrienergia, muude erinevate tööstustoodete ja elektroonikaseadmete hind.
Impordihinnaindeks
Infogram

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.07.26, 09:20
Danival MW: edukas allhanke müügitöö algab ammu enne hinnapakkumise tegemist
Kui veel viis aastat tagasi piisas metallitööstustel uue kliendi leidmiseks heast hinnast ja mõnest kohtumisest, siis täna on allhanketööstuse müügitöö muutunud märksa pikemaks ja süsteemsemaks. Konkurents on kasvanud, kliendid kaaluvad otsuseid põhjalikumalt ning partnerit ei valita enam ainult tootmisvõimekuse või hinnakirja järgi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele