Limonaadimaksu tulevik selgub kevadel

Mihhail Stalnuhhin.
Mihhail Stalnuhhin.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees, keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin kinnitas taas, et järgmisest aastast suhkrumaksu ei tule, aga edasine selgub kevadiste arutelude käigus.

Rahanduskomisjon arutas täna taas magustatud joogi maksu seadust, mille president mõni aeg tagasi välja kuulutamata jättis. Jõuti järeldusele, et põhiseadusega koaltsioonipoliitikud vastuolu ei näe, ent siiski tuleks seadus muutmiseks uuesti avada, vahendas riigikogu pressiteenistus.

Seaduseelnõu, mis jõustamisel kehtestaks suhkrumaksu, tuleb üle vaadata juba kas või seepärast, et muutmata kujul vastuvõtmise puhul ei jääks regulatsiooni vastuvõtmise ning jõustumise vahele piisavalt aega, teatas riigikogu. Vahe peab nende kahe etapi vahel maksuseaduste puhul kuus kuud.

Ka komisjoni istungil osalenud rahandusminister Toomas Tõniste kinnitas riigikogu teatel, et magustatud joogi maksuga järgmise aasta riigieelarve ei arvesta. 

„Tulenevalt sellest otsustas rahanduskomisjon mitte toetada seaduse muutmata kujul vastuvõtmist,“ ütles Stalnuhhin.

Ta lisas, et magustatud joogi maksu alates 2018. aasta 1. jaanuaris ei tule. Edasiste arengute osas saabub selgus ilmselt kevadel, eelarvestrateegia kokkupanemise käigus.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara