Kuivsegude tootja Sakret tehas avati Mäos kümme aastat tagasi, 13. juulil 2007. Tänaseks ulatub Sakreti kaubamärgi all müüdavate kuivsegude turuosa Eestis üle 30 protsendi, teatas ettevõte.
- Kümme aastat Mäos tootnud Sakret on jõudnud Eestis üle 30-protsendilise turuosani Foto: Kuvatõmmis /sakret.ee/
“Eesti ehitusturu käesoleva aasta väljavaade on positiivne ning Sakreti 2017. aasta plaanis on oma turupositsiooni tugevdamine. Kevadel läksime üle kahele vahetusele, et rahuldada efektiivsemalt nõudlust ning ettevõtte esimese poolaasta müük kasvas aastaarvestuses 11 protsenti, mis ületab eeldatavat üldist turukasvu,” ütles Sakreti tegevjuht Kaspars Pacēvičs.
Ettevõtte 2016. aasta käive oli ligi 5,7 miljonit eurot.
Enamus Sakreti toodangust kasutatakse Eesti ehitussektoris ning 7 protsenti toodangust läheb ekspordiks, peamiselt Põhjamaadesse. Tehase tootmisvõimsus on ligi 150 000 tonni kuivsegusid aastas. Kogu tootevalik on sertifitseeritud ning kannab CE-tähist. Ettevõttes on praegu 30 töötajat.
Aastal 2007 oli Sakreti tehas seni suurim Läti tööstusinvesteering Eestis.
Sakret
Sakret on rahvusvaheline frantsiisibränd ning maailma üks suurimaid kuivsegude tootjaid, millel on maailmas üle 60 tehase, neist 30 Euroopas. Ettevõte alustas Eestis müüki jaanuaris 2005 ja juulis 2007 hakkas Mäos tööle Eesti üks suurimaid kuivsegude tehaseid. Lisaks tootmisele on Sakretil Mäos tootearenduse labor.
Seotud lood
Tänapäeva kiirelt arenevas ärimaailmas mängib tehnoloogia tööprotsesside efektiivsuse tõstmises olulist rolli. Üks selline uuenduslik lahendus, millest lõikavad suurt kasu mitmed ettevõtted, on Directo uus laohaldussüsteemi liides WMS Direct, mis on loodud spetsiaalselt Directo kasutajatele, kes tegelevad laomajanduse, kaupade liigutamise ja tootmisega.
Enimloetud
6
„Elektrihind saab meil ainult üles minna“
Viimased uudised
Üks esikolmiku firma olnud ka kolm aastat järjest Äripäeva gasell-ettevõte.
Hetkel kuum
Kuidas tööstusettevõtet coachivalt juhtida?
„Elektrihind saab meil ainult üles minna“
Meile lisandub 1,2 miljonit täiendavat kulu igal aastal
Tagasi Tööstusuudised esilehele