ABB Grupi müügitulu kasvas esimeses kvartalis

ABB peakontor.
ABB peakontor.

ABB Grupi müügitulu langes esimeses kvartalis 1 protsendi võrra, kuid võrreldavuspõhiselt kasvas 3 protsendi võrra, 7,85 miljardi dollarini.

Ettevõte tellimused langesid 9 protsenti (võrreldavuspõhiselt -3%) 8,4 miljardi dollarini, kuid baastellimused (alla 15 miljoni dollari) kasvasid samas 2 protsenti, teatas ettevõte. 

Operatiivne tegevuskasum enne intresse, makse ja immateriaalse põhivara kulumit (EBITA) langes 1 protsendi võrra (võrreldavuspõhiselt tõusis 2%) 943 miljoni dollarini.

Ettevõtte puhaskasum kasvas oluliselt, 45 protsenti, 724 miljoni dollarini, nagu ka baasaktsiakasum (EPS) 48 protsenti, 0,34 dollarini aktsia kohta.

ABB äritegevuse rahavoog kasvas 102 protsenti, 509 miljoni dollarini.

„ABB näitas teist kvartalit järjest müügitulu kasvu, meie peamised tegevusnäitajad on paranenud,“ märkis ABB Grupi tegevjuht Ulrich Spiesshofer. „Me näeme täna esimesi signaale turu stabiliseerumisest mõningates tööstusharudes, samuti signaale kasvust mõnes ärivaldkonnas. Ka nõudlus Hiinast on jätkuvalt positiivne.“

„Käivitasime hiljuti digilahenduste platvormi ABB Ability, mis koondab meie juhtivad digitaalsed pakkumised ja on pälvinud palju positiivset tagasisidet,“ lisas Spiesshofer. „Samuti teatasime hiljaaegu automaatikaettevõtte B&R ostmisest, et laiendada juhtpositsiooni tööstusautomaatika valdkonnas. Jätkame aktiivselt oma portfelli haldamist, vähendame riske ning liigume järjekindlalt oma tegevusvaldkondade kasvu ja konkurentsivõime tugevdamise suunas.“

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: tootmine (generaatorid, ajamid, taastuvenergiaseadmed, elektrikilbid, komplektalajaamad), müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingeseadmed, automaatikaprojektid, robotid, korrashoiuteenused) ning äriteenused (raamatupidamise, personaliteenuste ja tarneahela juhtimise valdkondades) ABB grupi ettevõtetele. 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara