30. detsember 2016

Olle Horm: ootamatud muudatused viivad fookuse tootmiselt eemale

Olle Horm
Autor: Andras Kralla

Maksumuudatused ja teised ootamatud muudatused viivad fookuse tootmiselt eemale ega lase ettevõtjatel planeeritud tööd teha, arvab Atria Eesti tegevdirektor Olle Horm.

Äripäev uuris viielt ettevõtjalt, millised oleks kolm asja, mida nemad järgmisel aastal Eestis ja maailmas muudaksid, kui see oleks nende võimuses. 

„See on naiivne ja utopistlik mõte, aga minu siiras soov on, et räägitaks rohkem asjast ja kasutataks vähem poliitpropagandat. Liigume konstrueeritud poliitsõnumite suunas – genereeritakse kõike, millega oleks võimalik oponente purustada, selle asemel, et rääkida sellest, kuidas elu paremaks muuta,“ rääkis Olle Horm.

„Teiseks teeks nii, et ettevõtetel lastaks teha oma planeeritud tööd, ilma et neid üllatataks maksumuudatuste ja teiste ootamatustega – kõik ootamatud muudatused viivad fookuse tootmiselt eemale. Kui on vaja täita riigikassat, siis tulebki nii öelda makse tõstes, mitte rääkida tarbija käitumise mõjutamise soovist. Nii ei saa tootmist planeerida,“ lisas Horm.

Kolmandaks tõi Horm välja, et kui tänu riikide isiklikele huvidele hakkab Euroopas murenema kaupade ja inimeste (Brexit) vaba liikumine, siis tahaks ka selle peatada. „Väikese avatud riigina vajame ekspordile avatud Euroopat. Praegu aga liigume piiride sulgumise suunas,“ usub ta.

Teiste ettevõtjate arvamustest saad pikemalt lugeda Äripäevast.

Autor: Äripäev.ee

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077