• 06.12.16, 11:19
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vaata, mida ja keda oli näha Läti messil TechIndustry 2016

Eesti Masinatööstuse Liit külastas 1. detsembril Riias toimuvat metalli- ja masinatööstuse messi TechIndustry 2016. Vaadake galeriist, mida messil näha võis ja kes väljasõidul osalesid.
Eesti Masinatööstuse Liit Riias toimuval messil TechIndustry 2016.
  • Eesti Masinatööstuse Liit Riias toimuval messil TechIndustry 2016. Foto: Harro Puusild
Riias toimuva TechIndustry külastuse korraldamine on Eesti Masinatööstuse Liidul kujunenud traditsiooniks. Tänavu viis liit oma liikmed ja koostööpartnerid juba kolmandat korda sealset messi vaatama. TechIndustryl osales 270 eksponenti.
Lisaks korraldas masinatööstuse liit koostöös oma Läti, Leedu ja Saksamaa sõsarorganisatsioonidega ka seminari, kus räägiti sektori olukorrast ja arengutest neljas riigis. Kohal olid Läti MASOC, Leedu Linpra ja Saksamaa Nordmetall.
MASOCi juht Toms Grinsfelds selgitas kuulajatele, et kuigi sektori investeeringud on tublisti kukkunud, on viimasel ajal Lätti siiski ka uusi tehaseid rajatud. Näiteks rajati Riiga Baltic Bearing Company tehas, kus toodetakse erinevaid laagreid. Tehas annab tööd 107 inimesele ja selle investeeringute maht oli 9 miljonit eurot.
Probleemid on Lätis aga Eestiga väga sarnased. MASOCi 2016. aasta uuringu järgi tunnevad ka Läti masina- ja metallisektori ettevõtted enim puudust headest spetsialistidest. See probleem on võrreldes 2015. aastaga süvenenud. Peamisteks väljakutseteks peetakse Lätis ka seadusandlust ja tellimuste vähesust.  
Linpra juht Gintaras Vilda rääkis kuulatajatele Leedu olukorrast ja tõi välja, et peamised ekspordi sihtriigid on Leedu masina- ja metallisektorile Saksamaa ja Rootsi. Väljaspool Euroopa Liitu on olulisim ekspordipartner aga Norra.
Seminaril tõdeti, et Venemaa majanduslik olukord ja poliitika on ühtmoodi räsinud kõigi kolme Balti riigi ida-suunalist ekspordimahtu ning turgu tuleb leida mujalt.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.12.24, 19:24
Pidev areng ja kasutusmugavus on teinud LAN-võrkudest ettevõtetele asendamatu abilise
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 13.01.25, 07:00
Põlva puidutööstus Peetri Puit laiendab tehast. “Me ei saa seista paigal, kui maailm meie ümber areneb”
Peeter Peedomaa: “Rasked ajad õpetavad, püsima jäävad vaid tõelised väärtused“
2
Uudised
  • 15.01.25, 12:23
TOP 50 | Kes on 2024. aasta suurimad maksumaksjad tööstuses?
3
Uudised
  • 17.01.25, 10:09
Lunden Foodi juht Ülo Rekkaro loobub tegevdirektori ametist. “Lootsin järeltulija leida oma majast ja leidsin”
Selgus, kes saab uueks juhiks
4
Uudised
  • 16.01.25, 07:52
Aquaphor avab Jüris tööriistade tehase
5
Uudised
  • 14.01.25, 07:57
Luubi all Eesti ja Läti maksud. Fibenoli finantsjuht näeb Lätis kolme eelist
Advokaat: Eesti kolm erinevat maksustamise mudelit viivad investorid segadusse
6
Uudised
  • 15.01.25, 08:10
Tekstiilijäätmest tehakse paneel. Sillamäele planeeritav tootmine sai pea 40 miljonit toetust
Terve maailm otsib lahendusi, kuidas vanu riideid hiigelkogustes väärindada - Eesti tegi ära

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele