PRFoods kasvatas kolmandas kvartalis kasumit

PRFoodsi juhatuse liige Indrek Kasela
PRFoodsi juhatuse liige Indrek Kasela

PRFoodsi kolmanda kvartali tulemustest selgub, kuigi ettevõte kasvatas eelmises kvartalis kasumit, langes selle käive võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Firma üheksa kuu käive oli kokku 30,5 miljonit eurot ja kogukäibe langus oli üheksa kuu baasil 7,8%. Ettevõtte ekspordikäive aga kasvas kolme kvartali lõikes 240%, ulatudes 1,7 miljoni euroni. PRFoods on nii neljanda kvartali kui järgmise aasta sihiks seadnud just ekspordikäibe olulise kasvu.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas ettevõtte ärikasum 1,6 miljonit eurot ehk 202,2%. Ettevõtte puhaskasum aga kasvas 0,9 miljonit eurot ehk 135,7% 1,6 miljonile eurole.

Seoses toorkala väga suurest hinnakasvust käesoleval aastal, on tooraine hinnatõus mõjutanud negatiivselt firma brutokasumlikkust, mis 9 kuu baasil oli 6,8% ja 3 kuu baasil 4,7%. PRFoodsi juhtkond on neljanda kvartali osas aga positiivselt meelestatud, kuna tavaliselt on selles kvartalis toimunud brutokasumi oluline kasv tingituna enda kasvatatud kala suuremast kasutamisest tootmises.

Ettevõtte puhaskasum kasvas 3. kvartalis 1,6 miljoni euroni, kasv võrdlusperioodiga 136%. 9 kuu baasil oli puhaskasum 1,2 miljonit eurot ja kasv 173%.

Tänu efektiivsuse kasvule vähendas ettevõte oma töötajate arvu seniselt 211 töötajalt 199 töötajale, säilitades seejuures palgafondi suuruse, maksmaks töötajatele kõrgemat töötasu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara