Toftan spurtis konkurentidelt eest

ASi Toftan tegevjuht Martin Arula.
ASi Toftan tegevjuht Martin Arula.

AS Toftan käivitas võimsa ning tootliku peenpalgi saeveski, mis kasutab edukalt toormena ka seni Skandinaavia tselluloositehastesse eksporditud kvaliteetset paberipuitu.

Toftan 2 nime kandva uue saeveski tehnoloogia ja sisseseade kasutab eranditult kolmemeetrist tooret. Praegu lõigatakse metsas sellises mõõdus peamiselt vaid paberipuitu, mitte peenpalki.

„Suurim probleem paberipuidu tootmisel seisneb selles, et see sisaldab üle poole kvaliteetset tooret saagimiseks,“ selgitas ASi Toftan tegevjuht Martin Arula. „Viga tekib metsa sortimenteerimisel, langetusmasina programmeerimisel ja metsamaterjali hilisemal kokkuveol. Toftan soovib muuta metsaomanike ning metsa ülestöötajate mõtteviisi ning pakub võimalust toota peenpalke ja paberipuitu koos. See võimaldab oluliselt tõsta saadavate sortimentide väärtust.“

Esimese tellimuse väljastas Toftan 2 saeveski oktoobri algul, kolmemeetrisest peenpalgist saetud toodangu tellijaks oli okaspuidust viimistlus- ja ehitustooteid valmistav AS Rait. Peenpalgi saeveski projektvõimsus on 200 000 m3 saetoodangut ehk peaaegu sama palju, kui Toftan praegu toodab. Uue saeveski hind on 32 miljonit eurot.

Loe pikemalt Äripäevast

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara