• 23.09.16, 10:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ericsson: koondamised tulevad üle ilma

Rootsi telekommunikatsiooniseadmete tootja Ericsson teatas vastuseks Rootsi meedias avaldatud teadetele, et firma plaanib Rootsis kogu tootmise lõpetada, et säästukavale vastavalt plaanitakse koondamisi üle maailma.
Ericssoni peakontor Stockholmis
  • Ericssoni peakontor Stockholmis Foto: Scanpix/Reuters
„Me läheneme sellele riikhaaval ning esimesena informeeritakse alati töötajaid või ametiühinguid, kus need on olemas,“ teatas Ericsson agentuurile Bloomberg e-kirja vahendusel.
Ericsson reageeris Rootsi päevalehes Svenska Dagbladet üleeile õhtul avaldatud infole, et firma plaanib Rootsis võrguseadmete tootmise alalt 3000 töötaja koondamist. Andmete allikaks olid ajalehe valdusesse sattunud konfidentsiaalsed dokumendid, mis puudutasid koondamiskava üksikasju.
Firma tahab kokku hoida kaks korda nii palju kui mullu, mil koondati 1500 töökohta. Ühtlasi tähendab plaan, kui Ericsson sulgeb oma tootmisüksused Borasis ja Kumlas, et 140 aastat väldanud tootmise ajalugu Rootsis saab läbi. Neis tehastes on praegu tööl 1200 inimest, kuid koondamisi plaanitakse ka uurimis- ja arendustegevuse alal, millega koondatavate koondarv kasvab 3000-le, kirjutas Svenska Dagbladet.
Kokku on Ericssonil Rootsis 15 000 töötajat ja enamik neist on ametis võrguseadmete divisjonis. Firma ajalugu Rootsis läheb tagasi aastasse 1876 ja juhtkond on teadlik oma otsuse tähendusest ja raskusest. „Me teeme lõpu 140 aastat väldanud tootmisepohhile, mis kujutab endast kõigi aegade suurimaid koondamisi Rootsis,“ tsiteerib leht juhtkonna konfidentsiaalset dokumenti.
Säästu loodetakse kärbetest ca 3 miljardit Rootsi krooni.
Loe pikemalt Äripäevast.
Autor: Äripäev.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.01.25, 16:09
Kas elektriauto ja hübriidajamiga sõiduk saavad olla samas hinnaklassis?
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele