Energeetikas on suund lokaalse väiketootmise poole, ütleb TTÜ Elektrotehnika instituuti energeetikateaduskonna vanemteadur/teadusprodekaan Argo Rosin, kes esineb 15. septembril seminar-ringsõidul Energiasäästlikud lahendused.
ENERGIASÄÄSTLIKUD LAHENDUSED
Argo Rosin osaleb 15. septembril Äripäeva teemaveebi Tööstusuudised.ee
seminar-ringsõidul „Energasäästlikud lahendused“, kus räägib uutest ja kulutõhustatest energiatootmise lahendustest. Tutvu ringsõidu täpsema
programmiga SIIN. Registreerida saab
SIIN.
NB! Viimased 8 vaba kohta!
Millised on uued trendid energeetikas?
Suund on lokaalse väiketootmise poole, mis toob kaasa uudsete energiasalvestuse tehnoloogiate, saarestumisvõimekusega hübriidenergiasüsteemide ning intelligentsed tarbimise juhtimislahenduste kasutamise. Eelnevat toetavad infotehnoloogilised rakendused nagu näiteks virtuaalsed elektrijaamad ning muud tarbijate ja tootjate koondumist võimaldavate lahenduste väljatöötamine.
Millised on uute trendide suurimad eelised ja puudused?
Uute tehnoloogiate tulekul on alati puuduseks nende kallidus. Aja möödudes ja konkureerivate tootjate tekkides see puudus enamasti kaob. Lahenduste kasutajate jaoks on eeliseks suurem paindlikkus, et reageerida juhusliku energiatootmise muutustele, misläbi tagatakse äärmuslikes olukordades ning suure osakaaluga taastuvenergiaallikatega süsteemides parem varustuskindlus.
Kuidas saab TTÜ aidata ettevõtet energialahenduse valimisel?
TTÜ-l ja tema partneritel on olemas kõik kompetentsid ja vahendid, et sobivaima energialahenduse valikuks teha vajalikud tehnoloogilised ja majanduslikud analüüsid. Samuti on TTÜ-l olemas kogemused ja taristu ka pilootseadmete ja -lahenduste väljatöötamiseks ning katsetamiseks, ning mida on mitmete siseriiklike ja rahvusvaheliste projektide raames ka rakendatud.
Kas tunnetate, et ettevõtjad on täna aina agaramalt paremaid lahendusi otsimas?
Jah, järjest rohkem ettevõtjad soovivad saada uute energiatehnoloogiate võimalustest põhjalikumat ja müüjatest neutraalsemat ülevaadet. Samas ettevõtja otsib alati lahendusi nendele probleemidele, mis kõige enam pitsitavad. Kui majandusseis on tavapärasest ebasoodsam, siis otsitakse võimalusi kulude kokkuhoiuks ja/või tulude suurendamiseks. Seega ettevõtted, kelle teenuse või toote omahind on energiahinnast enim mõjutatud, on ka suuremad huvilised.
NB! Argo Rosina pikemat intervjuud saab lugeda 21. septembril Äripäeva põhilehe vahel ilmuvast Tööstuse erilehest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.