Paides Arvamusfestivalil toimunud arutelul leiti, et tööstusettevõtetel tuleb digitaalsetele lahendustele rohkem tähelepanu pöörata, sest muidu pole võimalik konkurentsivõimeline olla.

- Tallinna Tehnikaülikooli professor Jüri Riives.
- Foto: Raul Mee
Tallinna Tehnikaülikooli professori Jüri Riivese sõnul pole tänapäeval enam võimalik rääkida tööstusest, ilma et räägitaks ka infotehnoloogiast, kirjutab
Postimehe majandusportaal.
Tema väitel kasutavad peaaegu kõik Eesti ettevõtted juba praegu digitaalseid tootmisvahendeid, sest muidu poleks võimalik konkurentsis püsida.
"Ettevõtted ei tohiks keerulistest terminitest ära ehmuda ning seepärast arengule käega lüüa," lisas ta. Riivese jutu järgi tuleb digitaliseerimist vaadelda samm-sammult: kui kõike korraga ei jõua, siis tuleb teha kõige olulisem ja kõige vajalikum ning seejärel edasi liikuda.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Energiaturg on murdepunktis. Taastuvenergia kiire kasv, võrkude piiratud läbilaskevõime ja desünkroniseerumine Venemaa elektrisüsteemist on viinud Eesti energiasüsteemi Euroopa sagedusalasse ja tänu sellele oleme ettearvamatu naabri elektrisüsteemist sõltumatud. Samas peame koos naabrite Läti, Leedu ja Soomega hoidma energiasüsteemi toimimas ja panustama rohkem varustuskindluse tagamiseks. Tuleb mitte ainult rääkida muutustest, vaid ehitada süsteeme, mis on juhitavad ja mis võimaldavad ettevõtetel uues reaalsuses raha teenida, riske vähendada ja energiat targalt juhtida.